Kontakta oss

Våra telefontider är måndagar 11.00 -16.00, tisdag till fredag 10.00 - 16.00.

Stiftelsen World Childhood Foundation

Telefon: +46(0)8-551 175 00
E-post: info@childhood.org
Adress: Sveavägen 166, 113 46 Stockholm

Vi som arbetar på Childhoods kontor i Stockholm


paulalitensvv
Paula Guillet de Montoux
Generalsekreterare
 paula@childhood.org
 +46(0)72 724 4301

ellika


Ellika Mårtensson
Affärsansvarig Företagssamarbeten
 ellika.martensson@childhood.org
 +46(0)
701 904845

elisabethramerius.liten
Elisabeth Ramerius
Affärsansvarig Privatmarknaden
 elisabeth.ramerius@childhood.org
 +46(0)
72 724 4304
brittaholmberg




Britta Holmberg
Biträdande Generalsekreterare och handläggare för projekt i Ryssland och Sverige.
 britta.holmberg@childhood.org
 +46(0)
72 724 4305


Susannedrakborg

Susanne Drakborg
Country Manager för projekt i Lettland, Litauen, Polen och Ukraina.
 susanne.drakborg@childhood.org
 +46(0)
70 99 49 69

Joel foto
Joel Borgström
Country Manager för projekt i Kambodja, Kina, Nepal och Thailand.
 joel.borgstrom@childhood.org
 +46(0)
72 724 4306





Ulrikah Reihs
Country Manager för projekt i Sydafrika, Moldavien och Kina.
ulrikah.reihs@childhood.org
 +46(0)
72 724 4309


Åsa Andreasson Åkerström
Kommunikationsansvarig
asa.andreasson@childhood.org
 +46(0)
72 724 4308










Childhood Brasil (Instituto WCF-Brasil)
 Telefon: +55 11 2383-8032
 E-post: childhood@childhood.org.br
 Adress: Rua Pequetita, 215 – 5º andar, 04552-060 S. Paulo, Brazil
 Hemsida: www.childhood.org.br

World Childhood Foundation Germany
 Telefon: +49(0)711 718 636 230
 E-post: maria.harder@childhood.org
 Adress: Waldburgstraße 15, 70563 Stuttgart, Germany
 Hemsida: de.childhood.org/

World Childhood Foundation, Inc
 Telefon: +1 (212) 867-6088
 E-post: info@childhood-usa.org
 Adress: 183 Madison Avenue, Suite 715, New York, NY 10016, USA
 Hemsida: www.childhood-usa.org/